„Kibirkštis-MRU“ įveikė Kazachstano klubą ir toliau kovoja dėl vietos ketvirtfinalyje

2019-12-08 21:08
Nuotr.: Augustas Didžgalvis
Nuotr. Augustas Didžgalvis

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda pergale baigė antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą Gardino mieste Baltarusijoje. Vilnietės sekmadienio rungtynėse 59:51 (11:18, 20:11, 15:12, 13:10) įveikė Astanos „Tigers“ klubą iš Kazachstano.

Daugiausia pelno: Daugilė Šarauskaitė

„Kibirkšties-MRU“ komanda po 5 rungtynių savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 3 pralaimėjimus bei dalinasi 4-6 vietas aštuonių komandų B grupėje. Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.

Priminsime, kad šeštadienį „Kibirkšties-MRU“ komanda 58:69 nusileido Minsko „Cmoki“ ekipai iš Baltarusijos.

Sekmadienį „Kibirkšties-MRU“ komanda sunkiai pradėjo rungtynes ir pirmame kėlinyje leido varžovėms dominuoti aikštėje. Po 10 minučių kovos Lietuvos klubas atsilikinėjo 7 taškais. Tačiau antrame kėlinyje pabudusios ir aukštesnę pavarą įjungusios „Kibirkšties-MRU“ žaidėjos ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą.

Trečiame kėlinyje ir toliau vyravo lygūs žaidimas. Komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai ir tik sėkminga paskutinė atkarpa leido vilnietės padidinti pranašumą iki 5 taškų. Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, kur daugiau jėgų išsaugojusios „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės išlaiko savo pranašumą bei pasiekė pergalę – 59:51.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja aikštėje praleido 39 minutes ir pelnė 20 taškų (9/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/6 baudos), atkovojo 13 ir perėmė 4 kamuolius, blokavo 4 metimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Justina Miknaitė įmetė 12 taškų, Justina Kraujūnaitė – 8, Gabrielė Šulskė (7 atk. kam., 4 rez. per.) ir Eglė Zabotkaitė po 7, Livija Sakevičiūtė – 5 (10 atk. kam., 6 rez. per.), o Klaudija Serkevičiūtė, Saulė Mikelionytė ir Enrika Matiukaitė taškų nepelnė.

Ir toliau dėl traumos „Kibirkšties-MRU“ komandai negali padėti kapitonė Kristė Druskytė.

„Tigers“ komandoje Tamara Yagodkina pelnė 12 taškų, o Nadežda Kondrakova ir Zalina Kurazova po 10.

Turnyro lentelė po II etapo kovų:

1. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 5 pergalės-0 pralaimėjimų
  8. Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) 0-5

Kitas rungtynes „Kibirkšties-MRU“ komanda žais gruodžio 14 d., kai savo aikštėje priims Liepojos „Liepaja/LSSS“ komandą iš Latvijos.