Istorinė pergalė: „Neptūnas“ pirmąkart įveikė „Aistes-LSMU“

2021-01-19 19:58

Klaipėdos „Neptūno“ (7-5) krepšininkės „Huawei Moterų lygoje“ pateikė netikėtumą.

Andros Gabalytės treniruojama komanda namų rungtynėse 78:63 (21:18, 27:17, 14:17, 16:11) patiesė Kauno „Aistes-LSMU“ (10-3) ir tarpusavio akistatose laimėjo pirmąkart istorijoje.

„Neptūno“ ekipa „Huawei Moterų lygoje“ startavo nuo praėjusio sezono. Iki šio susitikimo klaipėdietės ir kaunietės tarpusavyje buvo sužaidusios penkis mačus, paskutinius du šį sezoną „Aistės-LSMU“ laimėjo 68:43 (spalio 10 d.) ir 74:66 (gruodžio 8 d.).

Kauno ekipai tai buvo trečioji nesėkmė šį sezoną per 13 turų – du pralaimėjimai buvo patirti prieš lygoje pirmaujančią Vilniaus „Kibirkštį-MRU“.

„Neptūno“ krepšininkės į priekį šovė antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo 27:17 ir į ilgąją pertrauką išėjo su užtikrinta persvara 48:35.

Ketvirtajame kėlinyje kaunietės buvo priartėjusios per 55:64, bet vėliau Rokas Kondratavičius buvo nubaustas technine pražanga, Dalia Donskichytė sumetė baudų metimus ir „Neptūnas“ išliko per tvirtą atstumą – 67:55.

Likus žaisti kiek daugiau nei šešias minutes, Karolina Kazočiūnaitė įmetė iš toli ir tai buvo paskutiniai „Aisčių-LSMU“ taškai iš žaidimo – 60:69. Per likusį laiką šeimininkės surinko devynis taškus bei nužygiavo pergalingu keliu – 78:63.

„Neptūnas“ beveik visas rungtynes vertėsi šešių žaidėjų rotacija, o D. Donskichytė rungtyniavo be keitimų, įmetė 16 taškų (3/3 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Naudingiausiai pasirodė žaidžiančioji trenerė A. Gabalytė, pelniusi 18 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.), atkovojusi 7 kamuolius, atlikusi 5 rezultatyvius perdavimus, blokavusi 2 metimus, išprovokavusi 7 pražangas ir užfiksavusi 29 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Ligita Tamutytė 19, Andra Gabalytė 18, Dalia Donskichytė 16, Agnė Černeckytė 11.

„Aistės-LSMU“: Deimantė Žukaitė (1/8 trit.), Martyna Petrėnaitė ir Karolina Kazočiūnaitė – po 13, Urtė Slavickaitė 9.