D. Šarauskaitės ir M. Petrėnaitės patirtys užsienyje: nesutarimai, melagystės ir grūdinanti praktika

2019-01-24 16:26
Lukas Malinauskas
Nuotr.: Kauno diena/E. Šemiotas
Nuotr. Kauno diena/E. Šemiotas

MultiGyn Moterų lygos sezonui pasiekus įkarštį, su grūdinančiais iššūkiais užsienyje susidūrusios vienos perspektyviausių šalies krepšininkių Daugilė Šarauskaitė ir Martyna Petrėnaitė vėl pasuko rungtyniauti į gimtinę. Norėdamos reabilituotis antroje sezono dalyje, abi žaidėjos pasirinko pažįstamas aplinkas: D. Šarauskaitė persikėlė į Kauno „Aistes-LSMU“, o M. Petrėnaitė – į Ukmergės „Vilkmergę“, iš kurios sparnus pakėlė tarpsezoniu.

Daugilė Šarauskaitė

Daugilė  Šarauskaitė
Komanda: Kauno Aistės-LSMU
Pozicija: C
Amžius: 22
Ūgis: 196 cm
Svoris: 84 kg
Gimimo vieta: Šiauliai, Lietuva

D. Šarauskaitė legionierės karjeros ėmėsi 2017-ųjų vasarą, kai savo ateitį patikėjo vienam garsiausių Slovakijos klubų – Košičės „Good Angels“. Visgi 22-ejų 196 cm ūgio vidurio puolėjos ateitis šioje šalyje komplikavosi po pirmųjų metų.

„Būčiau ten tikrai likusi, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ pripažino D. Šarauskaitė. – Ir norėjau, ir jau buvau iš jų gavusi pasiūlymą, bet po poros savaičių jie pasakė, kad dėl pajamų ir pagal naują šalies įstatymą nebebus pagrindinės komandos, bus tik dublerės, o jose žais tik jaunos Slovakijos žaidėjos.“

Toliau pamatus ateičiai užsienyje lieti norėjusi iš Jurbarko kilusi aukštaūgė pasirinko persikelti į Lenkiją, kur kartu su Laura Svaryte gynė Torunės „Energa“ komandos garbę. 

Slovakijoje fiksavusi solidžią 9,9 taško, 6,9 atkovoto kamuolio, 1,5 blokuoto metimo ir 18,1 naudingumo balo statistiką per vidutiniškai 18 minučių D. Šarauskaitė netruko prisitaikyti ir naujoje karjeros stotelėje. Su „Energa“ marškinėliais Europos taurėje ji per mačą vidutiniškai rungtyniavo po 17 minučių, rinko po 6,2 taško, sugriebė po 6,5 kamuolio, blokavo po 1,2 metimo bei įsirašė po 9,8 naudingumo balo.

Jaunoji krepšininkė džiaugėsi komandos draugių kompanija, tačiau to paties negalėjo pasakyti apie darbą su vyr. treneriu Štefanu Sviteku. Specialisto požiūris į lietuvę vis keitėsi, o pati žaidėja niekaip nerado tam paaiškinimo.

„Jausdavau įtampą, neradau bendro kompromiso su treneriu, jausdavausi nuvertinama. Dėl to geriausias sprendimas buvo palikti klubą. Treniruotėse, atrodo, viską gerai padarai, į tave žiūri gerai, šneka, lyg esu svarbi komandai, o kai ateina rungtynės, viskas persiverčia – neišleidžia į startinį penketą, į aikštelę įmeta antro kėlinio pabaigoje. Būdavo arba daug žaisdavau, arba beveik nežaisdavau“, – pasakojo D. Šarauskaitė.

Prie viso to, su finansinėmis problemomis susidūręs „Energa“ klubas savo kailį mėgino gelbėti meluodamas krepšininkėms. Torunės ekipos galvos vis žadėjo šviesesnį rytojų, bet galų gale net nebuvo pajėgios padengti krepšininkėms suteiktų butų komunalinių mokesčių. Kuo toliau, tuo situacija tapo vis sunkiau pakeliama.

„Klubas turėjo daug problemų, turi ir dabar, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ atskleidė D. Šarauskaitė. – Jie neturi pinigų, nuolat meluodavo ir dar dabar išėjus meluoja. Nebūdavo nė dienos be kokios absurdiškos situacijos: buvo nesumokėję už elektrą, gyvendavome be interneto, buvo ir visos kitos problemos, susijusios su finansais.“

Pradėjus dairytis naujos komandos, D. Šarauskaitė tikina sulaukusi ne vieno užsienio klubo pasiūlymo, tačiau persikėlimas sezono viduryje į dar kitą nežinomą aplinką puolėjos kol kas nebedomino. Jurbarkietė buvo įsitikinusi, jog žaidimas Lietuvoje, kur jai pavyko atkreipti dėmesį į save, padės atsistatyti per likusią sezono dalį bei dėl to pasirinko Kauno „Aisčių-LSMU“ kvietimą.

„Tikrai atsirado daug komandų, kurios norėjo manęs, bet aš buvau už tai, kad grįžčiau į Lietuvą, nes tikėjau, kad sezono viduryje mano asmenybei bus sunku įsilieti kitur, – kalbėjo D. Šarauskaitė. – „Aisčių-LSMU“ pasiūlymą gavau netikėtai ir iškart norėjau ten žaisti, kadangi Lietuvoje yra ir mano universitetas ir dėl to būtų lengviau. Taip pat komanda – lietuvių, „Aistės-LSMU“ gerai žaidžia, dėl to mąsčiau, kad čia gerai įsiliesiu ir atsigausiu kaip krepšininkė. 

Kaip ir daug kas pasakytų, nieko nedarau šiaip sau, viską atlieku maksimaliai ir dėl to tikslai – aukščiausi: laimėti Karalienės taurę, MultiGyn Moterų lygą ir Baltijos čempionatą.“

Dvikovoje dėl patekimo į Karalienės taurės finalą su Ukmergės „Vilkmergė“ galingai debiutavusi D. Šarauskaitė per 28 minutes pelnė 16 taškų (8/9 dvitaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo net 5 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė 29 naudingumo balus. „Aistės-LSMU“ su naujoke priešakyje 70:42 užtikrintai nugalėjo „Vilkmergę“ ir iškovojo teisę kovoti dėl pirmojo sezono trofėjaus su Vilniaus „Kibirkštimi“.

Nuotr. Kauno diena/E. Šemiotas

M. Petrėnaitės situacija Vokietijoje buvo kitokia. Pirmąkart karjeroje Lietuvą palikusi 20-metė į Vaserburgo TSV 1880 ekipą vyko su užduotimi pakeisti traumuotą žaidėją, tad daug progų pasireikšti negavo. Per 11 turų ji aikštėje pasirodė septyneriose rungtynėse, per kurias vidutiniškai žaidė vos po 4,1 minutės, pelnė po 2,4 taško ir sugriebė po 0,7 kamuolio.

„Sekėsi tikrai neblogai, treniruotėse sunkiai dirbau, žaidžiau aukštame lygyje ir ne savo tikrojoje pozicijoje, žaidžiau ketvirtu numeriu, stipriai dirbdavau su aukštaūgėmis, – su tinklalapiu „Moterulyga.lt“ savo patirtimi dalijosi M. Petrėnaitė. – Tai buvo puiki praktika, tačiau vien būti treniruočių arkliuku man neužteko. Žinojau ir jaučiau, kad galiu žaisti, tačiau ne toje pozicijoje, kurios reikėjo trenerei. Trenerė turėjo pagrindines žaidėjas visose pozicijose, kitomis mažai pasikliaudavo.“

Mažas žaidimo laikas neparodė tikrojo Vaserburgo komandos pasitikėjimo kredito jaunąja lietuve. Jos sunkų darbą ir atsidavimą treniruotėse įvertinęs trečiąją vietą šiuo metu Vokietijos lygoje tarp vienuolikos komandų užimantis TSV 1880 klubas norėjo ir toliau matyti biržietę savo gretose, tačiau turimu vaidmeniu krepšininkės absoliučiai netenkino, žinant, jog dar praėjusį sezoną ji Lietuvoje rungtyniavo net po 32 minutes.

M. Petrėnaitė tryško noru žaisti savąjį žaidimą, todėl nusprendė atsisveikinti su Vokietija.

„Visiškai nesigailiu savo sprendimo prieš sezoną išvykti į Vaserburgo klubą, – tikino ji. – Man ten viskas labai patiko, tikrai aukštas treniruočių lygis, puikios sąlygos, daugiau galimybių ir komandos draugės buvo be galo draugiškos, labai gerai priėmė. Su dauguma toliau bendraujame ir, manau, būsime draugėmis ir ateityje. Grįžus žaidėjai (po traumos) ir sprendus klausimą dėl sutarties pratęsimo, aš nesutikau. Nes jaunas žaidėjas turi žaisti. Vien puikių sąlygų ir treniruočių neužtenka. 

Norėjau daugiau žaidimo patirties, kurią tikrai galėjau gauti, bet žaisti aukštaūge tokiame lygmenyje man trūko daugiau fizinės jėgos. Tik geriausiai vertinu šitą išvykimą, kitąmet vėl norėčiau išvykti svetur. Visai kitomis akimis atsiveria krepšinio pasaulis: tiek kaip asmenybė ir tiek kaip krepšinio žaidėja praplėti akiratį, augi ir pagerini IQ.“

Atmetus Vaserburgo komandos pasiūlymą, gražiausioms metų šventėms į Lietuvą parvykusią M. Petrėnaitę tuoj pat pradėjo kviesti „Vilkmergės“ vadovė Rima Boškevičienė, sukūrusi šiai krepšininkei galimybę atsiskleisti Ukmergės moterų ekipoje. 

Puolėja „Vilkmergės“ gretose 2016-2018 metais sužaidė du puikius sezonus, iš kurių paskutinysis buvo vainikuotas garbingu asmeniniu apdovanojimu – ji tapo rezultatyviausia Lietuvos lygos krepšininke, vidutiniškai rinkusia po 16,6 taško.

Individualiai sėkmingo karjeros etapo sentimentų apimta M. Petrėnaitė sutiko grįžti į Gitauto Kievino treniruojamą „Vilkmergę“, bet, kaip pasakoja dabar, šiek tiek paskubėjo. Kiek vėliau ją pasiekė susidomėjimas iš tos pačios Vokietijos, bet jau iš kitos komandos.

„Visada palaikiau ryšius su Ukmergės komandos vadove, treneriu, sekdavau jų rungtynes ir rezultatus. Prieš tai būdama Ukmergėje palikau visą širdį, ten daug atsiminimų, jie niekada nedings. Sužinojusi, kad nusprendžiau nepratęsti sutarties Vokietijoje, R. Boškevičienė pradėjo kalbinti grįžti. Nenorėjau daryti sporte pertraukos po Vokietijos, todėl žinojau, kad laukti kito pasiūlymo ilgai nenoriu. Sutikau.

Tačiau nesitikėjau, kad po poros dienų gausiu pasiūlymą vėl grįžti į Vokietiją. Jei nebūčiau taip greitai sutikusi ir nebūtų manęs taip spaudęs nostalgijos jausmas, kažin, kur būtų nukrypęs mano sezonas. Bet dabar esu čia“, – teigė M. Petrėnaitė.

Kaip ir D. Šarauskaitė, M. Petrėnaitė sugrįžimo į Lietuvą rungtynes sužaidė „Aisčių-LSMU“ ir „Vilkmergės“ akistatoje. Ukmergės sudėtį sustiprinusi biržietė per 18 minučių prametė abu dvitaškius, tritaškį ir pasižymėjo 2 taškais realizuodama baudų metimus.

Ji taip pat dar atkovojo 6 kamuolius. Baltijos pirmenybių mūšyje su tituluotąja Rygos TTT M. Petrėnaitė žaidė 25 minutes, įmetė 6 taškus (2/5 dvitaškiai, 2/2 baudos), sugriebė 6 kamuolius, blokavo 1 metimą ir įsirašė 12 naudingumo balų.

Iš 2017-2018 m. sezono M. Petrėnaitė Ukmergėje rado vos kelis pažįstamus veidus žaidėjų rikiuotėje: Godą Ziutelytę, Aureliją Putramentaitę ir Vestą Peregorodejevaitę. Po truputį performuotoje G. Kievino ekipoje įsibėgėjanti ir savo rolę atrandanti praėjusių metų „Vilkmergės“ lyderė šį sezoną tikisi Ukmergės komandą atvesti į istorines aukštumas bei pasidabinti medaliu.

„Čia visada gera sugrįžti, dar prieš žaisdama aukščiausioje lygoje su Ukmergės komanda, žaidžiau čia ir antroje pagal pajėgumą lygoje, kai tuo metu buvau ir Utenos moterų komandoje. Ukmergė man tapo antrais namais, – šiltai apie šį miestą atsiliepė M. Petrėnaitė. – Atvažiavau dirbti savo darbą, sportuoti, stengtis ir tobulėti. Kažkiek sunku iš pradžių įsijungti į komandą, nes ji visiškai nauja.

Tačiau beveik visos komandos draugės yra pažįstamos ir gerai sutariame. Natūralu, kad aikštelėje reikia laiko įsilieti. Su užsieniete Kourtni Perry iškart susibendravome, nes rytais kartu sportuojame. Šiek tiek į viską žiūriu kitomis akimis, tačiau labai noriu padėti komandai šį sezoną ir esu tam pasiruošusi.“





Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.