MLKL B diviziono antrosios savaitės apžvalga: dramatiškas mačas, skirtingi pataikymo procentai ir asmeniniai pasirodymai

2023-10-24 19:37
Nuotr.: R. Lukoševičius
Nuotr. R. Lukoševičius

Jeigu kalbėdami apie Baltijos moterų lygos kovas guodėmės, jog „Lietuvos komandos sužaidė tik tris mačus, SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ (MLKL) B divizionas tokių problemų neturi – čia toliau aktyviai verda kovos. Vien praėjusią savaitę buvo sužaisti septyni mačai, kurie paserviravo ne du ir ne tris įsimintinus ir vertus dėmesio momentus. Apie visa tai ir pasikalbėsime „Basket Promo“ MLKL B diviziono savaitės apžvalgoje!

NULIS. Tiek tritaškių mače su Vilniaus universiteto krepšininkėmis pataikė Panevėžio „Naftėnas-R. Sargūno SG-SC“. Dvylika panevėžiečių 12 kartų mėgino pramušti metimus iš toli, tačiau nė vienas iš tų bandymų nebuvo sėkmingas. Viešnios iš sostinės liko ištikimos sau, įmetusios 5 tritaškius iš 18 bandymų (28 proc.), tačiau tai nuotaikos joms nė kiek nesugadino – vilnietės pasivaišino pergale 83:44.

IKI PABAIGOS. Dramatiškiausias savaitės mačas įvyko dar praėjusį trečiadienį, ietis surėmus krepšinio klubui „Patriotės“ ir Vilniaus „Kamanei“. Pirmaujanti komanda keitėsi 11 kartų, komandos pasidalino po du laimėtus kėlinius, o rungtynių baigties nuspėti nebūtų galėjęs nė pats drąsiausias spėjikas.

Net ir prasidėjus paskutinei rungtynių minutei po Ramunės Eskertaitės (iš viso pelniusios net 30 taškų) metimo rezultatas buvo lygus – 66:66. Po nesėkmingos „Kamanės“ atakos „Patriotes“ į priekį taikliu dvitaškiu išvedė Deimantė Navikaitė ir, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo pergalingas metimas – 68:66. Įdomu ir tai, jog tai buvo vienintelis D. Navikaitės metimas viso mačo metu – daugiau atakuoti krepšio ji nemėgino. Po minutės pertraukėlės į lemiamą ataką nuzvimbusi „Kamanė“ apmaudžiai suklydo, todėl, neturėdamos kitos išeities, vilnietės ėmėsi pražangų taktikos. Tačiau čia jos susidūrė su viena problema – jos taisykles buvo pažeidusios tik tris kartus. Dėl šios priežasties „Kamanei“ reikėjo prasižengti ne vieną, o du kartus, o po antrosios pražangos ir netaiklių baudų metimų laiko kažką pakeisti buvo likę tiesiog per mažai.

57 IR 17. Tai yra pataikymo procentai Kėdainių sporto centro ir Vilniaus „7bet“ krepšininkių akistatoje. Prieš skaitydami toliau, pabandykite atspėti – dvitaškių, tritaškių ar baudų? Jeigu spėjote paskutinį, tarsi mažiausiai tikėtiną variantą – bingo! Tiesa, komandų gynybai derėtų paminėti, jog ir baudų metimų nebuvo daug: kėdainietės metė septynias baudas, vilnietės – šešias. Tačiau pataikymo procentai vis tiek atrodo, švelniai tariant, neįprastai. O kur kas prastesnis baudų pataikymas (1/6 prieš 4/7 baud. met.) „7bet“ pajėgoms visiškai nesutrukdė siekti pergalės – Kėdainiuose pabėgusios tolyn jau pirmosiomis minutėmis vilnietės triumfavo 63:47.

KĄ REIŠKIA TOBULĖJIMAS. Praėjusiais metais „LSU-Kauno“ ir Druskininkų „Deivių“ susitikimai kėlė tik vieną klausimą: kokiu skirtumu su varžovėmis susitvarkys kaunietės. Išvykoje Kornelijos Balčiūnaitės treniruojamos merginos nugalėjo 63 taškais (107:44), o namuose laimėjo dar daugiau – 77 taškais (103:26). Tačiau šiemet, jau apšilusios kojas B divizione bei sparčiai tobulėdamos, Aurimo Andrušaičio auklėtinės kaunietėms užkūrė kur kas rimtesnę kovą. Nors „LSU-Kaunas“, vedamas šešis tritaškius pataikiusios Gretos Stašelienės (23 taškai), nė karto pro šalį neprašovusios Deimantės Žukaitės (13 taškų) ir dvigubą dublį surinkusios Eglės Kisarauskaitės (10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), ir nugalėjo „Deivių“ ekipą, tačiau pergalė buvo gerokai sunkesnė, nei pernai – 81:59.

PRITRŪKO TIEK NEDAUG. Pagyrus Druskininkų „Deivių“ tobulėjimą, neįmanoma nepastebėti ir to, kaip stipriai varžovėms gyvenimą šį sezoną apsunkino ir Vilniaus DPV. Tik po itin atkaklios kovos nusileidusios „Kibirkšties-VKM“ ekipai (63:69), penktadienį DPV krepšininkės namuose, garsiai palaikomos gausiai susirinkusių sirgalių, taip kibo į atlapus B diviziono vicečempionėms Alytaus „RKL-GUT.LT“, jog pastarosios vos išnešė sveiką kailį – 52:48. Tačiau galimai būtent faktas, jog komanda turi visus šansus patiesti tituluotas varžoves, ir sutrikdė pačias aikštelės šeimininkes. Likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes Brigita Kleponytė taikliu tolimu metimu į priekį išvedė DPV krepšininkes (46:43), ir tai buvo paskutinis taiklus vilniečių metimas iš žaidimo. Kitus taškus DPV pelnys baudų metimais jau paskutiniosiomis sekundėmis, ir tai bus stipriai per vėlu. Per šias 7 minutes alytiškės, vedamos be keitimų žaidusių Mildos Sauliūtės ir Ritos Žilinskaitės, į priekį trūktelėjo 9 taškais be atsako ir susikūrė lemiamą pranašumą.

KUR DVI STOS – DAUGIAU PADARYS. Sekmadienį Vilniaus „Kamanė“ pasiekė pirmąją sezono pergalę, 62:41 įveikusi Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ krepšininkes. Už pergalę Vilniaus komanda, neįžeidžiant nė vienos žaidėjos, labiausiai turėtų dėkoti Olgai Fominai ir Gitanai Puplauskaitei. Nė viena kita krepšininkė neperžengė nė 4 pelnytų taškų ribos, tačiau ekipos lyderės dėl saviškių pergalės atidavė viską. O. Fomina, kuri yra ir žaidžiančioji „Kamanės“ trenerė, pataikė visus 4 komandos tritaškius, viso surinkusi 24 taškus ir atkovojusi 8 kamuolius, o G. Puplauskaitė surengė net 39 naudingumo balų vertės pasirodymą – 25 taškai ir 19 atkovotų kamuolių.

KAMUOLIUKAI KAMUOLIAI. Sintija Aukštikalnytė Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ir Lietuvos sveikatos mokslo universiteto kautynėse nebuvo itin taikli – nors ji ir pelnė 18 taškų, tačiau pataikė tik 6 metimus iš 24. Užtat 177 cm ūgio gynėja pasiekė savo asmeninį rekordą MLKL, po krepšiu sugriebusi net 17 atšokusių kamuolių ir taip svariai prisidėdama prie Vilniaus komandos pergalės (60:53). Žinoma, Sintijai dar yra, ko siekti – štai Moksleivių krepšinio lygos pirmenybėse S. Aukštikalnytė yra atkovojusi ir 28 kamuolius. Šalia dar yra kuklūs gynėjos 73 taškų ir 81 naudingumo balo rekordai. Na ir kartelė.

ANONSAS. Ilgai laukti naujų MLKL B diviziono kovų neprireiks – jos prasidės jau šiandien, antradienį, kai Druskininkuose vietos „Deivės“ priims DPV. Trečiadienį lauks sostinės derbis tarp „Kibirkšties-VKM“ ir Vilniaus universiteto krepšininkių, taip pat kausis šiaurės Lietuvos kaimynės – „Naftėnas-R. Sargūno SG-SC“ ir Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“. Penktadienį „LSU-Kaunas“ pasitiks krepšinio klubą „Patriotės“, o savaitgaliui prasidėjus Alytaus „RKL-GUT.LT“ namuose mėgins antrąjį pralaimėjimą įrašyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto krepšininkėms. Galiausiai sekmadienį antrą kartą į aikštelę per savaitę teks išbėgti Panevėžio pajėgoms, kurios Vilniuje mėgins nuversti „7bet“ postamentą, o dar viena sostinės ekipa „Kamanė“ namuose sieks įveikti Kėdainių sporto centro kolektyvą. Rungtynių į valias - lieka tik stebėti ir palaikyti!