BioSil-WBBL apžvalga: staigmenos, pakilimai ir nuosmukiai bei chaosas mačo pabaigoje

2024-02-13 07:30
Nuotr.: S. Čirba
Nuotr. S. Čirba

Ko jau ko, tačiau veiksmo „BioSil-Baltijos moterų krepšinio lygoje“ praėjusią savaitę buvo su kaupu. Čia ir netikėtumai, ir chaosas, ir debiutai, ir abipusis siautulys. Tai yra tokia savaitė, apie kurią sakoma paprastai – norėtųsi, jog tokių būtų kuo daugiau. Apie tai ir papasakosime tradicinėje „BasketPromo“ lygos apžvalgoje.

PRADŽIA. Antradienį Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ sudėtyje pirmą kartą rungtyniavo Urtė Ratavičiūtė. Tai kartu buvo ir aštuoniolikmetės 187 cm ūgio puolėjos debiutas aukščiausiame lygyje – iki tol ji buvo rungtyniavusi tik MLKL B divizione. Per pustrečios minutės aikštelėje U. Ratavičiūtė spėjo pasižymėti taškais, o ir rungtyniauti buvo galima be didesnės įtampos. Į aikštelę jaunoji puolėja žengė antrajame kėlinyje, Klaipėdos komandai jau turint 19 taškų pranašumą (39:20). Uostamiesčio ekipos varžovės, „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkės, nepaisant didelių pastangų, skirtumo neaptirpdė ir antrojoje mačo dalyje, ir tokiu būdu „Neptūnas-Amberton“ nugalėjo užtikrinta persvara – 78:60.

STAIGMENA SU MINUSO ŽENKLU. Kauno „Aistės-LSMU“ praėjusią savaitę tapo ta komanda, kuri savo kailiu patyrė nemaloniausią netikėtumą. Nors kaunietės buvo laikomomis ryškiomis mačo su Daugpilio universitetu favoritėmis, o rungtynių pradžioje atrodė, jog viskas eina tinkama linkme (23:15), jau nuo antrojo ketvirčio viskas pasisuko į priešingą pusę. Vos jam persiritus į antrąją dalį, dviženklę persvarą turėjo būtent daugpilietės (38:27), kurios, nepaisant aktyvių šeimininkių bandymų grįžti į rungtynes (ketvirtajame kėlinyje komandas ne kartą skyrė vos vienas metimas), išlaikė pranašumą iki pabaigos ir išsivežė pergalę į Daugpilį – 86:73. Žinoma, apie jokią pergalę latvės nebūtų nė svajojusios, jeigu ne fantastiškas Kingos Piedel žaidimas. 26 metų gynėja surinko 35 taškus, iš kurių 25 – pirmojoje mačo dalyje. Tiesa, paklaustas apie jos žaidimą, Daugpilio universiteto strategas Guntis Endzels atsakė paprastai: it‘s normal. Tai normalu, tai įprasta. Kas tokiu atveju yra labai gerai? Turbūt atsakytų tik pats treneris.

KAI NE REZULTATAS SVARBIAUSIA. „MKK Panevėžys“ nesugebėjo pateikti staigmenos savo sirgaliams ir išvykoje be didesnių prošvaisčių 71:103 nusileido Vilniaus „Kibirkščiai“. Visgi dar rungtynių metu panevėžietėms greičiausiai galvose jau buvo nebe rezultatas, o dviejų komandos draugių sveikata. Dvi Panevėžio komandos įžaidėjos, Goda Vašurenkaitė ir Šeila Gudinskaitė patyrė skaudžias traumas ir buvo priverstos palikti aikštę. Kaip paaiškėjo vėliau, pertrauka užtruks – čiurnos traumos abi žaidėjas ne vienai savaitei priverstinai rezultatyvūs perdavimai, pasodino į žiūrovių pozicijas. Naujienų, tiesa, kur kas malonesnių, turėjo ir „Kibirkštis“. Geriausias sezono rungtynes sužaidė Dalia Donskichytė (18 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai, 30 naudingumo balų), o komandos trenerė Sandra Linkevičienė atskleidė, jog „Kibirkštis“ rado naująjį vyriausiąjį trenerį – šioje pozicijoje darbus pradės Egidijus Ženevičius.

IŠSKIRTINUMAI. Martynas Airošius, kartu su „Neptūnu-Amberton“ nuvykęs į Rygą pasiimti pergalės prieš vietos BJBS, kitoje barikadų pusėje nerado sau įprasto oponento. Rygiečių strategas Aigars Nerips darbuojasi Latvijos moterų rinktinės trenerių štabe, todėl trenerį pavadavo jo asistentas Armands Misus. Visgi ar su pilnu trenerių štabu, ar be jo, BJBS krepšininkės vis tiek nebūtų turėjusios jokių šansų – „Neptūnas-Amberton“ nušlavė varžoves 89:65 ir triumfavo 9 kartą iš eilės. Klaipėdiečių gretose nebuvo vienos aiškios lyderės – kiek daugiau nei 20 naudingumo balų surinko keturios žaidėjos, o BJBS gretose išsiskyrė dvi krepšininkės. Viena iš jų, Franciska Treiliha, buvo aiški lyderė su 29 naudingumo balais, o kita, Elza Palma, išsiskyrė kitu būdu. Per daugiau nei 23 minutes ji nė karto nemetė į krepšį. Išties retas atvejis, kai daugiau nei pusę rungtynių aikštėje buvusi žaidėja taip ir nebandė nė karto atakuoti krepšio, tuo labiau, kai E. Palma neatliko ir nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

PER SIAURA. Kai komandos į lemiamas susitikimo minutes ar sekundes žengia esant lygiam rezultatui ar vienu metimu panaikinamam skirtumui, gali pradėti drebėti ne tik rankos. Dvi Latvijos komandos, „Liepāja/LSSS“ ir Rygos Stradinio universitetas, tapo tiesiog briliantiniu pavyzdžiu šiai padėčiai. Likus žaisti 4 minutes ekipas skyrė du taškai – 63:61. Nuo to momento buvo pataikytas vos vienas metimas iš žaidimo, taikliai iš baudos aikštelės atakavus Sabīnei Lipei, o viešnios iš Rygos apskritai per 4 minutes nepelnė nė vieno taško. Studentės nepasinaudojo net ir tuo, jog liepojietės joms dosniai žarstė progą po progos, per paskutines 20 sekundžių prametusios net šešis baudų metimus iš aštuonių. Beveik visi netaiklūs baudų metimai baigėsi tuo, jog pačios Liepojos krepšininkės atkovodavo kamuolius puolime ir taip sėkmingai tirpdydavo laiką. Jam ištirpus galutinai, „Liepāja/LSSS“ džiūgavo išplėšusi pergalę – 68:61.

PAKILIMAI IR NUOSMUKIAI. Gustė Drakšaitė vis labiau įsitvirtina Saulės mieste. Gruodžio mėnesį įkėlusi koją į Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ ekipą, rungtyniaujančią MLKL B divizione, nuo praėjusio šeštadienio ji – jau ir pilnateisė reprezentacinės miesto komandos narė. Debiutas pažymėtas nesunkia „Šiaulių-Vilmers“ pergale prieš Stradinio universitetą (69:53), o pati Gustė prie laimėjimo per 11 minučių prisidėjo 5 taškais. Žinoma, tai nėra be keitimų rungtyniavusios ir eilinį kartą siautusios Cassidy Mihalko skaičiai (21 taškas, 9 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), tačiau ir toks pirmasis mačas tinka kuo puikiausiai. Savo ruožtu Paula Cirša Lietuvos komandas jau turbūt prisimena kaip giltines. „Šiauliai-Vilmers“ privertė šią Latvijos ekipos gynėją pagerinti savo asmeninį naudingumo balų antirekordą, kuris nuo šio mačo yra -10 naudingumo balų. Apskritai Latvijos studentės neturėjo itin ryškiai pozityviai pasižymėjusių žaidėjų: vienintelė Luīze Šepte su 10 taškų pasiekė dviženklį rezultatyvumą.

Nuotr. G. Šiuparys

MAŽOKA. Dvejos rungtynės praėjusią savaitę įvyko ir „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ (MLKL) A divizione. Dvikova tarp LCC tarptautinio universiteto ir „Aisčių-LSMU“ baigėsi klaipėdiečių pergale (71:61), tačiau dėmesį patraukia du skaičiai statistikoje. Abiejų komandų atsarginės žaidėjos pelnė atitinkamai tik po 4 ir 2 taškus. Skamba neįkvepiančiai. Tiesa, Klaipėdos komanda vertėsi ne pačia didžiausia, aštuonių žaidėjų rotacija (pavyzdžiui, Līna Loceniece šiuo metu sportuoja su Latvijos rinktine), o kaunietės žaidė iš esmės šešiese. Nors ant parketo pasirodė 10 „Aisčių-LSMU“ atstovių, Gabrielė Sederevičiūtė žaidė tik kiek daugiau nei tris minutes, o Raminta Okockytė, Austėja Kasnaravičiūtė ir Saulė Bielskutė į aikštelę žengė iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 19 sekundžių, taip pakeisdamos iki tol be keitimų žaidusias Gintarę Paulauskaitę, Karoliną Kazočiūnaitę ir Gedvilę Savostaitę.

KAI VYKSTA BET KAS. Tos pačios „Aistės-LSMU“, patyrusios netikėčiausią savaitės nesėkmę, galėjo pateikti ir didžiausią staigmeną. Į laikinąją sostinę atvykusi „Kibirkšties“ ekipa nė neįpusėjus antrajam kėliniui turėjo dviženklį deficitą (13:24), o kaunietės, vedamos tiesiog nesustabdomai žaidusios Gintarės Mažionytės, nė nesirengė sustoti – puolėja per pirmąją mačo dalį pataikė net penkis tritaškius. Visgi po ilgosios pertraukos E. Ženevičius perrikiavo savo komandos gynybą, ir taikiklis ne šiaip nusimušė, bet juo net bandyti naudotis buvo sudėtinga – antrojoje mačo pusėje G. Mažionytė iš toli atakavo vos vieną kartą. Taip „Kibirkštis“ panaikino deficitą, o mačo pabaigoje užvirė tikras chaosas. Per paskutines 80 rungtynių sekundžių vien „Aistės-LSMU“ suklydo net penkis kartus, o „Kibirkštis“, išsiveržusi į priekį, niekaip nesugebėdavo uždaryti rungtynių – išsisukdavo net laisvutėliai metimai. Geriausias viso to pavyzdys buvo paskutinės 10 mačo sekundžių. Po kauniečių klaidos vilnietėms pirmaujant 57:54 viešnios skuto į greitą ataką, tačiau nepataikė iš po krepšio. Taip šeimininkėms nukrito dar vienas šansas, tačiau lemiama ataka taip pat baigėsi perdavimu tiesiai varžovėms į rankas.

Nuotr. S. Baltušis

ANONSAS. 11 rungtynių per savaitę – ką jūs į tai? Štai taip susidėliojęs tvarkaraštis atnešė tokią puokštę rungtynių, jog ją išlaikyti bus tikrai sunku. Viskas prasidės pirmadienine dvikova, kurioje susitiks „MKK Panevėžys“ ir „Liepāja/LSSS“, antradienį prie jų jungsis LCC tarptautinis universitetas ir „Neptūnas-Amberton“ bei BJBS ir TTT dublerės. Trečiadienį įsikiš MLKL A divizionas, kuriame ragus surems „Aistės-LSMU“ ir „Šiauliai-Vilmers“. Grįžtant prie baltiškųjų reikalų, penktadienį TTT dublerės bandys priešintis toms pačioms šiaulietėms, „Neptūnas-Amberton“ priims panevėžietes, o LCC studentės vyks į Rygą pas BJBS kolektyvą. Šeštadienį TTT dublerės pasitiks LCC krepšininkių vairuojamą volą, o Stradinio universitetas išsiaiškins reikalus su Daugpilio universitetu. Savaitės pabaigai, be dvikovos Kaune tarp „Aisčių-LSMU“ ir Rygos „TTT“, savo reikalus dar išsiaiškinti turės „Šiauliai-Vilmers“ ir „Kibirkštis“. Toks kiekis rungtynių skamba kaip iššūkis, todėl priimkime jį visi kartu!





Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.