Betsafe-WBBL apžvalga: kitoks pajūrio derbis, išvarytas treneris ir įspūdinga gynyba

2023-11-07 10:29
Nuotr.: V. Selivončikas
Nuotr. V. Selivončikas

Užtraukti Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo sirgalių taip mėgstamos dainos „Šeši nulis“ progos šįkart nebuvo. Nors Betsafe-Baltijos moterų krepšinio lygoje ir buvo sužaisti šeši mačai, visgi Lietuvos ir Latvijos komandų akistatoje sausos lietuviškos pergalės nebuvo. O pačiose rungtynėse iš tiesų netrūko įsimintinų momentų tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Apie visa tai – „Basket Promo“ „Betsafe-Baltijos moterų krepšinio lygos“ apžvalgoje.

FILMOGRAFIJA. Uostamiesčio derbyje tarp Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ ir LCC tarptautinio universiteto sezono pradžioje įvykusio trilerio pakartojimo susirinkę žiūrovai neišvydo. Vietoj to jiems buvo pasiūlytas lengvesnio turinio filmas. Nors neptūnietės pradžioje bandė įterpti veiksmo filmo elementų, išsiverždamos į priekį ar įtemptai laikydamosios vieno metimo atstumu, vėlesnis vyksmas vyniojosi pagal LCC parašytą scenarijų. Po truputį, tačiau užtikrintai į priekį bėgusios Viliaus Stanišausko auklėtinės susikūrė solidesnį pranašumą ir toliau išliko nenugalėtos – 69:49.

GELEŽIS. V. Stanišauskas, po mačo duotame komentare neužmiršęs pagirti „Neptūno-Amberton“ ir jų stratego Martyno Airošiaus bei teigęs, jog rezultatas neatspindi tikrosios kovos ir muštis teko visas 40 minučių, pasidžiaugė savo komandos fiziškumu. Būtent varžovių gynybą išskyrė bei akcentavo ir M. Airošius. LCC taip surakino „Neptūno-Amberton“ krepšininkes, jog jos pataikė vos kas ketvirtą metimą iš žaidimo ir turėjo tenkintis 25 proc. taiklumu (16/63 met.). Taip prastai šį sezoną krepšį iš žaidimo atakavo tik Daugpilio universiteto krepšininkės, tokiu taiklumu (ar netaiklumu?) pasižymėjusios dukart.

O KAM DAIRYTIS? Nors sezonas dar toli gražu nė neįpusėjo, jau turime pakankamai rimtą kandidatę į metų perdavimo titulą. Būtent šiame klaipėdietiškame derbyje buvo sukurtas rimtas pretendentas šiam titului. Dominyka Paliulytė pabandžiusi veržtis po krepšiu pamatė, jog prieš ją susispietė jau dvi varžovės. Tuo pat metu ji tarsi šeštuoju jausmu pajautė, jog prie trijų taškų linijos visiškai laisva atsidūrė Neda Pliatkutė, ir nė dešimtąją sekundės dalį nepažiūrėjusi į pastarąją, D. Paliulytė atliko perdavimą per nugarą tiesiai N. Pliatkutei į rankas. Gynėja neliko skolinga, šį epizodą užbaigusi taikliu tritaškiu metimu.

Į RŪBINĘ. Kauno „Aisčių-LSMU“ vyr. treneris Karolis Abramavičius paskutinių trijų mačo su Rygos Stradinio universiteto ekipa minučių gyvai salėje matyti negalėjo. Strategas, neapsikentęs, jo manymu, labai svarbiu mačo metu grubiai suklydusių teisėjų ir sekretoriato (rezultatui esant 58:63 buvo užfiksuotas ginčas: po švilpuko teisėjai sutartinai parodė, jog su kamuoliu bus kaunietės, tačiau po pasitikslinimo su sekretoriatu žaidimo įrankis atiteko rygietėms), užsidirbo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš salės. Įdomu ir tai, jog pirmąją ir antrąją technines pražangas skyrė vos 8 sekundės. Panašu, jog kantrybės neteko ne tik „Aisčių-LSMU“ vairininkas.

TRIJŲ – PER MAŽAI. Neplanuotai prie komandos vairo stoti turėjęs Julius Venckevičius nesugebėjo užtvenkti upės bėgimo. Tris kėlinius visiškai lygiai su šeimininkėmis kovojusios kaunietės lemiamame ketvirtyje tarsi užstrigo. Nors po 30 minučių priekyje buvo būtent „Aistės-LSMU“, o įpusėjus paskutinei dešimtinei komandų neskyrė niekas (54:54), viso per paskutinį kėlinį Stradinio universitetas apribojo kaunietes iki šešių taškų ir taip susikūrė lemiamą persvarą, kuri ir atvedė latves į pergalę 67:58. Nuo K. Abramavičiaus išvarymo momento Kauno komanda daugiau taškų nebepelnė.

KOMANDIŠKUMAS. Pasivažinėjimą po Latviją pratęsusios „Aistės-LSMU“ iškovojo užtikrintą pergalę Jūrmaloje, 77:57 susitvarkiusi su vietos krepšininkėmis. Nors antrojoje rungtynių pusėje intrigos nematėme, per pirmąją dvidešimtinę minučių kaunietėms nebuvo taip jau lengva. „Jūrmala“ pirmavo tikrai ne kartą ir ne du, nepaisant kelių „Aisčių-LSMU“ bandymų atitrūkti. Mačą galutinai nulaužti pavyko jau tik antrojoje jo dalyje. Daugiausiai prie to prisidėjo tiesiog nesulyginami skaičiai atkovotų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų grafose. „Aistės-LSMU“ atkovojo net 25 kamuoliais daugiau (56 prieš 31). Vien Gintarė Paulauskaitė ir Gedvilė Savostaitė jų susirinko po 11. Tačiau dar įspūdingiau atrodo rezultatyvūs perdavimai – 23 prieš 8. Nors visų gražiausia yra tai, jog kaunietės pataikė 26 metimus – vadinasi, net 23 kartus tai įvyko po sėkmingo kamuolio įžaidimo.

PER AUKŠTAI. „Šiaulių-Vilmers“ barjeras „MKK Panevėžiui“ lieka neįveikiamas. Nepaisant įnirtingų Miglės Kisarauskaitės (14 taškų, 7 atkovoti kamuoliai), Kristės Timofejevos (13 taškų, 11 atkovotų kamuolių) ir kitų Panevėžio atstovių pastangų, šiaulietės prieš panevėžietes iškovojo jau antrąją pergalę šiame sezone, namuose viešnias įveikusios 82:69. Mindaugo Kriščiokaičio auklėtinės laimėjo neabejotinai pelnytai – „MKK Panevėžys“ taip nė karto ir nesugebėjo išsiveržti į priekį, nors buvo arti to ne vieną kartą – pavyzdžiui, po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (18:18), o trečiajame kėlinyje Tomo Taučiaus kariauna naikino dviženklį deficitą ir priartėjo iki vieno vienintelio taško (48:49). Vis dėlto to paskutinio žingsnio žengti nepavyko. „Šiauliai-Vilmers“ užtikrintai uždarė rungtynes, o prie to ypač prisidėjo patyrusi legionierė iš Kenijos Mercy Ayitso Wanyama, aikštę palikusi su 16 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 31 naudingumo balu.

Nuotr. G. Šiuparys

KURIOZAS. Šių rungtynių pradžia šiek tiek vėlavo dėl bėdų su švieslente ir atakos laikrodžiu. Komandos gavo papildomo laiko apšilimui, o per tą laiką Šiaulių arenos personalas užsiėmė gaivinimo darbais. Nepavyko – laikrodis ir švieslentė kategoriškai atsisakė veikti. Šou turi vykti, todėl mačas prasidėjo, o rungtynių sekretoriatas gavo papildomo darbo – laikas buvo skaičiuojamas sekundmačiu, o rungtynių pranešėjas turėjo pranešti likusį atakos ir kėlinio laiką. Net ir čia neapsieita be kuriozinės situacijos. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Šiauliai-Vilmers“ nesugebėjo atlikti atakos nemaža dalimi dar ir dėl to, jog ne visos žaidėjos suprato, kad kėlinys jau baigiasi – laikas buvo skaičiuojamas lietuvių kalba, o trys iš penkių Šiaulių komandos žaidėjų aikštelėje buvo legionierės. Viena iš jų, Iva Georgieva, prieš palikdama aikštelę pasikalbėjo su sekretoriatu, ir tai padėjo – nuo tos akimirkos iki mačo pabaigos likęs laikas buvo pranešamas anglų kalba.

KAIP JAUSTIS VIEŠNIOMS? Kam laukti kažko, kai visus reikalus gali sutvarkyti jau pačioje pradžioje? Namie rungtyniavęs LCC šią frazę priėmė galbūt net per daug rimtai. Per pusę kėlinio uostamiesčio pajėgos pelnė 22 taškus, į jas įsikabinti mėginusios Daugpilio universiteto krepšininkės – nulį. Savo ruožtu savąjį 22-ąjį tašką viešnios iš Latvijos pelnė... ketvirtojo kėlinio pradžioje. Taip – per tris kėlinius Viliaus Stanišausko vadovaujamos klaipėdietės praleido atitinkamai 5, 6 ir 9 taškus, kai pačios per tą patį laiką sumetė 63. Nesvetinga? Labai. Gal ir dėl to daugpilietės galėjo kiek tinkamos reikštis paskutiniajame ketvirtyje, vien per jį įmetusios 30 taškų. Tiesa, tai jų nuo triuškinamo pralaimėjimo neišgelbėjo – lietuvės nugalėjo 81:50.

PAPRASČIAU. Vilniaus „Kibirkštis“ po mačo su „Liepāja/LSSS“ turėjo gėdytis prieš LCC krepšininkes. Kur startas 22:0? „Jeep“ arenos šeimininkės pirmajame kėlinyje tesugebėjo išspausti atkarpą 15:0. Na ką jau padarysi, priimsime ir tokį startą. Tuo labiau priimsime atitinkamą finišą – didelių sunkumų neturėjusios vilnietės su varžovėmis iš Latvijos pajūrio susidorojo 86:60. Kaip ramiai jau pirmajame sakinyje po rungtynių konstatavo Rimantas Grigas, „Mes esame stipresni ir turėjome pergalę pasiekti“.

Nuotr. S. Čirba

Šią savaitę Baltijos moterų krepšinio lyga nuspaudė pauzės mygtuką. Visos pagrindinės jėgos, visi žvilgsniai bus nukrypę į Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybas. Nepamirškite – jose dalyvauja ir Lietuvos rinktinė! Jau šį ketvirtadienį Vilniuje,  „Jeep“ arenoje mūsiškės rungtyniaus su Azerbaidžano rinktine, o sekmadienį teks vykti į Lenkiją ir kautis būtent su šios kaimyninės šalies krepšininkėmis. Kas turite galimybę – nuvykite lietuvaičių palaikyti ir į Katovicus, o ketvirtadienį, lapkričio 9-ąją visi renkamės „Jeep“ arenoje! Mačo pradžia – 19:30 val. Įėjimas nemokamas.