WBBL apžvalga: Zdanevičiūtės sugrįžimas, ūgio skirtumai ir saldus revanšas Saulės mieste

2024-01-08 21:21
Nuotr.: M. Baranauskas
Nuotr. M. Baranauskas

Šventės baigėsi, metas grįžti prie moterų krepšinio. Sirgaliams tai šventė, komandoms – nauji išbandymai, toliau vedantys prie svarbiausių sezono tikslų. Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) B divizioną tradiciškai panagrinėsime antradienį, o šiandien laukia veiksmas „BasketPromo“ savaitinėje Baltijos moterų krepšinio lygos apžvalgoje. Pirmyn!

VOS VOS. „Manau, kad mūsų meistriškumas truputį didesnis, ūgis didesnis, tas turbūt ir lėmė pergalę“ – po rungtynių su „Jūrmalos“ ekipa kalbėjo Kauno „Aisčių-LSMU“ vyr. treneris Andrius Vaicekauskas. Jei dėl meistriškumo strategas greičiausiai šiek tiek pasikuklino, tai kalbėdamas apie ūgį A. Vaicekauskas net nepaminėjo žodžio „truputį“. Ne be reikalo – aukščiausia Latvijos komandos žaidėja šiame mače buvusi Marta Arsentjeva yra 178 cm ūgio, o ir ji kilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Tiesa, šiai perspektyviai krepšininkei dar tėra vos 14 metų. Bet kuriuo atveju „Aistės-LSMU“ turėjo didžiulį centimetrų pranašumą, ir jį išnaudojo kuo puikiausiai, atkovojusios 51 kamuolį, varžovėms tai leidusios padaryti tik 30 kartų.

Nuotr. R. Zakšenskas

KAM DU, KAI YRA TRYS? Nepaisant tokio ūgio skirtumo, įdomus yra dar vienas faktas. „Aistės-LSMU“ kur kas dažniau rinkosi metimus iš toli: aikštelės šeimininkės išmetė 34 tritaškius, kai dvitaškių – tik 22. Tokia taktika vaisių davė jau pirmosiomis minutėmis. Vedamos 23 taškus ir 33 naudingumo balus surinkusios Karolinos Kazočiūnaitės, kaunietės spurtavo 15:0 ir vos įpusėjus pirmajam kėliniui jau turėjo gana solidų pranašumą.

ĮTEMPTAI. Uostamiesčio derbis, kaip ir dera tikram derbiui, buvo atkaklus ir emocingas. „Neptūnas-Amberton“ rungtynių favoritėms LCC tarptautinio universiteto krepšininkėms anaiptol neleido pasiekti lengvos pergalės. Įtempus jėgas teko aktyviai kautis ir nė kiek nenusileisti, kol visgi Vilius Stanišauskas su savo kariauna įveikė Martyno Airošiaus pajėgas – 71:65. Tokie skaičiai gali pasirodyti kiek neįprasti, užmerkus akis ties komandų pavadinimais ir žvelgiant tik į pataikymo procentus. „Neptūnas-Amberton“ tiek iš žaidimo, tiek nuo baudų metimo linijos atakavo krepšį taikliau už savo varžoves. Vis dėlto taiklumas dar nereiškia visko – LCC krepšininkės, nors atsiliko pataikymu, tačiau pačių metimų įmetė daugiau. To priežastis – dominavimas po krepšiu. Net 18 kamuolių puolime atkovojusios studentės kovą po krepšiu laimėjo 48:28.

SUGRĮŽIMAS. Po penkių mėnesių pertraukos ir ilgos reabilitacijos į aikštelę sugrįžo Lietuvos moterų krepšinio reaktyvinis variklis – Audronė Zdanevičiūtė. Mėlynai baltus marškinėlius, pažymėtus 30 numeriu, vilkėjusi A. Zdanevičiūtė jau debiutinėse šio sezono rungtynėse sužaidė 16 minučių. Įgyti optimalią sportinę formą, be abejo, laiko dar reikės, tačiau vien jau sugrįžimo faktorius turėtų įpūsti papildomo kovingumo į „Neptūno-Amberton“ atmosferą.

SKAUDŽIAI. Rygos TTT strategas Mārtiņš Gulbis šeštadienį iškovojo savo šimtąją pergalę, vadovaudamas Latvijos sostinės komandai. Tiesa, nežinia, ar pats treneris liko patenkintas tokiomis rungtynėmis. Įprastai tokių akistatų treneriai ne itin mėgsta, teigdami, jog tokios pergalės komandai daug naudos neduoda, o ilgus metus aukščiausiame Lietuvos moterų krepšinio lygmenyje darbavęsis Linas Šalkus apie panašaus stiliaus rungtynes yra išsireiškęs dar paprasčiau – nesąmonių kampelis. M. Gulbio vadovaujama TTT savo dublerių ekipą įveikė... 86 taškų persvara. 121:35. Jei reikia, paserviruosime dar statistikos: rezultatyvūs perdavimai 30 ir 8, perimti kamuoliai 26 ir 8, klaidos 14 ir 35, naudingumo balai 186 ir minus 10. TTT dublerėms visa tai telieka priimti kaip skaudžią, tačiau reikalingą pamoką ateities kovoms.

LIETUVIŠKAI. Galbūt latvės savo būsimajai pamainai kažkurio metu ir tapo truputį gailestingos, tačiau lietuvė – nė kiek. Gabija Meškonytė, pasinaudojusi tuo, jog varžovės nėra pajėgios ją pristabdyti, pati irgi nesiruošė stabdyti. Vos per 23 minutes 25 metų 182 cm ūgio puolėja realizavo 13 dvitaškių iš 15 bandymų, sumetė visas septynias baudas ir ramiai sukrapštė 33 taškus. Šeši perimti kamuoliai ir 44 naudingumo balai taip pat nutinka anaiptol ne kasdien.

BOMBA. „Šiaulių-Vilmers“ pergalę prieš „Aistes-LSMU“ kai kurie krepšinio gerbėjai jau galėtų laikyti šiokia tokia staigmena – šį sezoną abi tarpusavio akistatas laimėjo kaunietės. Tačiau kaip tokiu atveju pavadinti Šiaulių komandos pergalę 26 taškais? Tokio posūkio tikriausiai nesitikėjo niekas. „Šiauliai-Vilmers“, smogusios triuškinantį smūgį mačo pabaigoje, Kauno klubą nukovė 84:58. Nors likus žaisti 4 minutes aikštelės šeimininkės pirmavo tik penkiais taškais (60:55), viešnios nė neįtarė, ką joms paruošė Mindaugas Kriščiokaitis su kompanija. Per likusį rungtynių laiką „Šiauliai-Vilmers“ pelnė net 24 taškus, o paskutiniuosius 13 mačo taškų šiaulietės rinko nesulaukdamos atsako.

Nuotr. G. Šiuparys

PAGARBA. Toks smūgis lemtingomis rungtynių minutėmis dar labiau stebina, žvelgiant į Saulės miesto komandos sudėtį. Šiauliečių gretose galėjo rungtyniauti vos septynios krepšininkės, o viena jų, Kamilė Berenytė, žaidė sąlyginai nedaug – šešias minutes. Paklaustas, kas lėmė, jog rungtynių pabaigoje pavyko išvystyti tokį pergalę nulėmusį tempą, M. Kriščiokaitis, pasidžiaugęs merginų energija, pagrindinius nuopelnus skyrė komandos fizinio rengimo treneriui Ričardui Podolskiui. Išties ne dažnai įmanoma pamatyti vaizdą, kaip septyniese rungtyniaujančios krepšininkės sugeba nulaužti mačą būtent jo pabaigoje.

ANONSAS. „BasketPromo“ ir toliau aktyviai dirbs, siekdami jums nušviesti lygos savaitės naujienas, o nušviesti tikrai bus ką – šią savaitę mūsų laukia aštuonerios rungtynės. Jau antradienį įvyks praėjusių metų Moterų lygos finalo pakartojimas: Vilniaus „Kibirkštis“ – Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“. Trečiadienį susirėmimas vyks Latvijoje, kur išsiaiškinti santykius bandys „Jūrmala“ ir „Liepāja/LSSS“. Artėjant savaitgaliui, kovų daugės. Štai jau penktadienį „Aistės-LSMU“ bandys atsilaikyti prieš LCC tarptautinį universitetą, o „MKK Panevėžys“ sieks įrodyti pranašumą prieš „Jūrmalą“.

Lygos savaitė kulminaciją pasieks šeštadienį, kai Lietuva išvažiuos imti Latvijos. Rygoje Stradinio universitetas atmušinės „Neptūno-Amberton“ atakas, taip pat Latvijos sostinėje vietos BJBS teks „Kibirkšties“ iššūkis, o Daugpilio universitetas gaus „Šiaulių-Vilmers“ išbandymą. Galiausiai sekmadienį jau trečiąjį mačą per savaitę turės žaisti „Kibirkštis“, kurios varžove taps pati Rygos TTT. Komandos paplušės, turime paplušėti ir mes, sirgaliai!